Slabada .lt

You are here: Home

Perseidų meteoritų stebėjimo šventė

 

Slabados kaimo bendruomenė, įgyvendinadama vietos projektą „Slabados kaimo istorijos ir tradicijų puoselėjimas“, reg. Nr. LEADER-10-VILNIUS-01-002, finansuojamą Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos lėšomis, 2011 m. rugpjūčio 12 d. Lavoriškių seniūnijoje Slabados kaime organizavo „Perseidų meteoritų stebėjimo šventę“.

Šventės metu buvo pristatyti Slabados bei aplinkinių kaimų gyventojų padaryti dirbiniai. Naujai įsikūręs Slabados kaimo mėgėjiškas kolektyvas, į kurio sudėtį įeina Slabados kaimo jaunimas ir vaikai pristatė dainas, susijusias su Žolinės šventės tradicijomis ir papročiais. Vyresnio amžiaus šventės dalyviai pasakojo apie Žolinės šventės tradicijas ir papročius. Vaikai kartu su etnografe, Čekoniškių Verbų ir Buities Seklyčios vedėja Janina Norkunienė darė pagalves su ajerais, kėpė lauže sprandinę įvyniota į krienų lapus ir molinius "marškinius".

 

 

Svarbiausiu šventės akcentu tapo žymiausio meteorų srauto – Perseidų lietaus – stebėjimas ties Persėjo žvaigždynu. Šias krintančias žvaigždes galima buvo pamatyti plika akimi. Taip pat šventės dalyviai turėjo galimybė išbandyti nešiojamą ir stacionarų teleskopus. Šventės metu žinomas Lietuvos astronomas mėgėjas Genrich Selevič papasakojo apie Perseidų meteorų srautą ir kiekvienais metais pasikartojantį Perseidų meteoritų lietaus reiškinį, pristatė savo padarytus teleskopus, paaiškino, kaip reikia vykdyti astronominius stebėjimus, supažindino su pagrindiniais dangaus kūnais, paaiškino, kaip juos atpažinti.

 

Spausdinti PDF

Back to top

Kontaktai

Slabados kaimo bendruomenė

Slabados k.
Lavoriškių sen. LT-15231,
Vilniaus raj., Lietuva

Tel.: +370 5 249 4998
+370 686 24905

El. paštas: info@slabada.lt

Copyright © Slabados kaimo bendruomenė 2019